VETS
Blog
Szkolenie firmy BGM VET z linii produktów Cortex

Szkolenie firmy BGM VET z linii produktów Cortex

W poprzednim tygodniu w Klinice odbyło się szkolenie firmy BGM VET dotyczące linii produktów Cortex. BGM to Polska firma farmeceutyczno-kosmetyczna specjalizująca się w opracowywaniu nowatorskich konceptów produktowych, sprzedażą i produkcją kosmetyków oraz medykamentów wytwarzanych wyłącznie przy użyciu naturalnych składników.

Produkty Cortex to profesjonalna linia produktów weterynaryjnych oparta na bazie propolisu. Propolis to naturalna aktywna substancja pochodząca od pszczół. Jedną z najbogatszych naturalnych substancji czynnych o bardzo złożonym składzie, w skład w której wchodzi blisko 350 substancji aktywnych w tym: flawonoidy, związki fenolowe, kwasy aromatyczne, estry, enzymy, substancje lipidowo-woskowe, aldehydy, kumaryna, sterole, kwasy tłuszczowe, białka, mikroelementy oraz witaminy.
Propolis charakteryzuje się właściwościami antybakteryjnymi, przeciwgrzybiczymi, przeciwzapalnymi, przeciwwirusowymi, regeneracyjnymi, antyseptycznymi oraz miejscowo znieczulającymi.

Pani Kamila Sitkowska w pierwszej części spotkania przybliżyła właściwości oraz zastosowanie produktów dostępnych na rynku, które przeznaczone są do dezynfekcji i regeneracji ran skórnych oraz ran przyzębia i jamy ustnej. Ponadto mają zastosowanie w ochronie opuszek oraz pielęgnacji sierści.

Druga część spotkania poprowadzona została przez Panią Elżbietę Bogusławską-Przybysz i poświęcona była nowej roli psa we współczesnym świecie. http://vets.pl/nowe-role-psa

Serdecznie dziękujemy za przeprowadzone szkolenie
Zespół Vets


Powered by Avrio Interactive