VETS
Blog
Spotkanie z KRKA Polska

Spotkanie z KRKA Polska

W dniu 13 maja 2015 roku lek. wet. Waldemar Wośko, lek. wet. Ewelina Kula oraz dr inż. Agnieszka Wnuk-Gnich mieli przyjemność uczestniczyć w spotkaniu organizowanym przez KRKA Polska, które odbyło się w centrum produkcyjno-dystrybucyjnym w Warszawie.

KRKA rozpoczęła działalność w Polsce w 1974 roku i w chwili obecnej jest jednym z wiodących producentów i eksporterów produktów leczniczych do ponad 30 krajów w tym m. in. Wielkiej Brytanii, Niemiec, Francji, Hiszpanii i krajów skandynawskich.

Dzięki organizowanemu spotkaniu uczestnicy mieli możliwość obejrzenia najnowocześniejszej linii produkcyjnej na każdym jej etapie (naważanie, granulację, tabletkowanie, powlekanie, pakowanie). Produkcja leków odbywa się w systemie trzyzmianowym zachowując najwyższe standardy GMP, prawa UE oraz farmaceutycznego, dzięki czemu wydajność produkcji może wynosić 400 milionów tabletek rocznie. Ponadto posiada własne laboratorium kontroli jakości produktów. Wszystkie wyprodukowane leki trafiają do w pełni zmechanizowanego magazynu wysokiego składowania o wysokości 26 m.

Wśród produktów weterynaryjnych oferowanych przez firmę większość stanową preparaty przeciwpasożytnicze. Uczestnicy mieli przyjemność wysłuchać wykładu dr n. wet. na temat aktualnych i „nowych” parazytoz. Po raz kolejny podkreślono znaczenie odrobaczenia zwierząt oraz badań kału. Co ciekawe wg prowadzącego aż 70-80% populacji psów posiada pasożyty wewnętrzne nie wiele mniej ok 60 – 70% populacji kotów. Szczególną uwagę skupiono na choroby odkleszczowe popularną babesiozę i coraz częściej występującą w naszym klimacie

Serdecznie dziękujemy
Firmie KRKA za zaproszenie
Zespół Vets.
Powered by Avrio Interactive